Sirketiniz için En Doğru Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Oluşturulur ?

Aktüel Adworks olarak bir kurumsal kimlik tasarımına başlamadan önce şirketinizi tanımaya çalısıyor ve izlenecek süreci belirliyoruz. Rakiplerinizi inceliyor ve markalaşmak adına fark yaratmaya çalısıyoruz. Edindiğimiz bilgileri, negatif ve pozitif olarak değerlendirip böylece sizin kimliğinizi oluşturuyoruz. Önceki yazılarımızda kurumsal kimlik tasarımının yeni kurulan şirketler içinde gerekli olduğundan bahsetmiştik ama eğer kurumsal kimlik genç bir şirket için yapılacaksa reklam ajansının şirketi çok iyi tanıyıp 20 yıl sonra nerde olacağı, iç yapı ve ekip nasıl görünmeli, yeni ürün ve hizmet katagorileri olabilirmi iyi analiz etmeli ve çalısmayı bu şekilde yapmalıdır. Eğer bu şekilde yapımazsa kurumsal kimliğin bugün çok büyük bir etkisi olsada gelecekte güncelliğini kaybeder. Kurumsal kimlik tasarımının bu sekilde geliştirilmesi sadece önünüzdeki yıllarda etkili olmasını değil, o noktaya ulaşmanıza bile yardımcı olacaktır.

 

kurumsal-kimlik

kurumsal-kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımınızı Geliştiriyoruz

Nerden geldiğinizi, şuanki marka konumunuzu ve gelecekte nasıl bir yol almanız gerektiğini, rakiplerinizin neler yaptığını biliyoruz. Ve şimdi sizler için fark yaratan bir hikayesi olan tasarım yönü kuvvetli, kültür ve kişilik değerleri tasıyan bir kurumsal kimlik tasarlamaya hazırız. Başlamak için, Marka stratejisi hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz. Bunun gayesi temel değerlerin konumlandırılmasına ve marka kimliğine değer katması olacaktır. Kurumsal kimliği geliştirmek adına yazı karakteriniz, renk kullanımları, logonuz, web siteniz vb. içeren marka dizaynlarınız kreatif bir ekip elinden çıkmaya hazır hale gelir.

 

Kurumsal Kimlik Unsurları

Kurumsal kimlik kullanma kılavuzu marka tasarımlarının tüm unsurlarını tekbir referans kitapçığından takip ederek tutarlılığı koruyacağınız kaynaktır. Yıllar sonra dahi yaptıracağınız yeni bir kartvizit fatura vb. döküman ilk bastırdığınızla aynı renkte, aynı ölçüde ve aynı kalitede olacaktır.

1. KURUM İÇİ ;
Amblem / logotayp kullanım standartları
Bloknot tasarımı
Haberleşme formları
Kurum içi yönlendirmeleri
Kartvizit tasarımı
Şirket giyim ve davranış kuralları
Muhasebe dokümantasyon tasarımları
Antetlı Kagıt, Antetlı devam kağıdı
Diplomat zarf
Zarflar Kraft zarf
Faks formu
Saygılarımızla kartı
Dosya kapağı
Dosya içi
E-posta imzası
Dikey banner
Flama Filigran
Zarf içi
Yaka iğnesi, kol düğmesi
Promosyon malzemeleri
Davetiye
CD Kapağı
Kimlik kartı ve ziyaretçi kartı
Sunum şablonu
Etiket sticker
Vefat ilanı

2. KURUM DIŞI;
Kurumsal web tasarım
Sosyal Medya Yönetimi
Araç – filo giydirme
Bina cephesi ve iç tasarımı
Katalog, broşür, insert ve benzeri tanıtım çalısmaları
Gazete, dergi reklamları
Bayrak

 

3. KURUMSAL KİMLİK KULLANIM KILAVUZU

About the Author: