Katalog Tasarım

Katalog tasarım geleneksel medyada satış ve pazarlamanın en etkili reklam ve tanıtım aracıdır. Katalog tasarım, dizayn ve içerik, baskı kalitesi ve en etkili ölçülendirme ile satışlarınızı doğrudan etkileyerek pazar payınızı artırır.

Günümüz pazarlamasında internetin gelişimi ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla katalog tasarım araçları azalmış olsada, hala en tv ve radyodan sonra en iyi sonuçları veren reklam kanallarıdır. Katalog tasarım firmanın faliyet alanları ürünleri ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Firmaların faliyet alanı ürün yada hizmet ne olursa olsun muhakkak etkileyici ürünü ve hizmeti en iyi şekilde müşterilere anlatbilecek ergonomisi iyi düşünülmüş bir katalog tasarım ve baskısına ihtiyaç vardır.

katalog-tasarimi

katalog-tasarimi

Aktüel Ajans olarak iyi bir katalog tasarım ve baskının sadece farklı sayfalardan ve ölçülerden oluşan kağıttan bir topluluk olmadığının farkındayız. Katalog tasarım yapılırken kağıt ve baskı kalitesinin yanında tasarım çizgisininde çok büyük bir önem taşıdığını biliyoruz. İnternetten bulunurak indirilen katalog temaları ile kesinlikle iş yapmamaktayız. Yaptığımız bütün katalog tasarımlar firmanıza ve ürünlerinize özel olarak dizayn edilmektedir.

Katalog tasarım içim anlaşma sağladığımız müşterilemiz, tasarımın içeriğini teslim ettikten sonra katalog tasarım sürecini başlatmaktayız. Tasarımın ilk aşamasında kapak, arka kapak ve 2 tane içi sayfa tasarlanarak müşterimizi demo katalog tasarım sunumu yapmaktayız. Tasarımın anaylanmasından veya gerekiyorsa revizelerinden sonra katalogun tamamı tasarlanarak baskıya hazır hale getirilmektedir. Katalog tasarımlarının demosu 2 adet olarak sunulur. İç sayfaların tasarımında kapak tasarımı, firmanın genel renkleri ve kurumsal kimliği ile bir uyum sağlanarak kurumsal kimliğin bütünlüğü korunur.

 

Katalog Tasarım Baskı Süreci

Tasarım sürecinin bitmesiyle sizlerden katalog tasarım baskısı için onay alınr ve baskı süreci başlamış olur. 1000 adet bir katalog tasarım ortalama 5-7 gün arasında basılmaktadır. Baskı sürecinde ajansımızdan bir grafiker matbaaya giderek baskı sürecinin tamamında çalışmanın başında dururu ve hatasız bir katalog olmasını sağlar.

About the Author: