Kurumsal Kimlik Tasarım ve Öncül Çalışma

Kurumsal kimlik tasarım markalaşma sürecinde yapmanız gereken en öncül çalışmadır. Vakit, para, iş gücü, düşünöe ve sıkı çalışma ürünü ortaya çıkan Kurumsal kimlik markanızın her anlamda var olmasını sağlar.

kurumsal-kimlik

kurumsal-kimlik

Konumlandırma, rakiplerinize göre sektörünüzde nerede olduğunuzu gösterir. Bizim gibi ajanslar, hedef kitlenize diğerlerinden daha iyi olduğunuzu söylemenin bir yolu olarak konumlandırma stratejisini kullanır. Farklılaşmanız, konumlandırma stratejinizin bir işlevidir. Kurumsal Kimlik ise var olmanız için gerekli en temel öğe olduğu için bu stratejinin en önemli parçasıdır. Rakiplerinizden ne kadar farklı olduğunuzu biliyorsanız, potansiyel müşterilere sektördeki konumunuzun bunlara göre ne olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu, müşterilerin sahip olması için çok yararlı bir bilgidir. Sizi değerlendirmelerinin temel yollarından biridir; müşteriler, konuyla ilgili düşüncelerinizi söylememiş olsanız bile, size zihinlerinde bir konum atayacaktır.

 

Kurumsal Kimlik ve Diğer Tüm Materyalleri Bir Araya Getirmek

Şimdi tüm terimlerin ne anlama geldiğini açıkladık, mükemmel bir anlam ifade ediyor, değil mi? Sık sık, hayır. Markalaşmaya, kurumsal kimlik tasarımına ve pazarlamaya giren şeyler, tıpkı vücudunuzdaki kaslar gibi, birbiriyle ince ve birbiriyle ilişkilidir. Her biri diğerini etkiler ve biri doğru çalışmadığında, diğeri telafi etmek zorundadır. Bu yüzden, sizin için hala biraz titizlik varsa endişelenmeyin. Üzerinde çalıştığınız ve olabildiğince açık bir şekilde iletişim kurmaya çalıştığınız sürece, doğru yönde çalışıyorsunuzdur.

İşletmeniz için güçlü bir kurumsal kimlik tasarımı geliştirmek, iş dünyasındaki başarınızda son derece önemli bir faktördür. Etkili kurumsal kimlik, itibarınızı artırmanıza yardımcı olabilir, rekabetinizden uzak durmanıza ve ideal müşterinizi çekmek için değerlerinizi yansıtmanıza yardımcı olabilir.

Markanız işinizde kurumsal kimlik tasarımınızdır – dünyaya göstermek istediğiniz resimdir – ve şirketinizin en değerli varlıklarından biridir. Görsel oluşturduğunuz kurumsal kimlik tasarımınız önemli olsa da, markanız logonuzdan daha fazla iş kişiliğinizi ifade eder ve müşterilerinizin kim olduğunuza dair algılarını şekillendirir. Markanız, müşterilerinize kalite, hizmet, güvenilirlik ve misyon yönünden getireceğiniz beklentileri ve vaatleri yansıtmalı ve sizinle iş yapanlardan güven ve bağlılık yaratmalıdır.

 

Güçlü Bir Marka Yaratırken Kurumsal Kimlik

Güçlü bir marka kurumsal kimlik tasarımı, izleyicilerin sizi rakiplerinizden ayırt etmesine yardımcı olur ve satın alma kararlarını olumlu yönde etkileyerek doğrudan karlılığınızı etkileyebilir. Ancak, küçük işletme sahiplerinin güçlü bir marka kimliği oluşturma yolunda başarabileceklerine inandıkları birçok efsane ve yanılgı vardır.

About the Author: