Kurumsal Kimlik ve Sonrası

Kurumsal kimlik ile nasıl göründüğünüzü, kim olduğunuzu söylersiniz. İmaj, diğer insanlara nasıl göründüğünüzü, sizi nasıl algıladıklarını, kim olduklarını düşündüklerini gösterir. Bir şirket logosu, markanızı, kimin, neyi ve bunun şirketinizi nasıl tanımladığının belirgin bir görsel temsilidir. Bu senin kurumsal kimlik kartın. En başarılı markaların kendine ait bir kişiliği vardır. İşte markanızı ve kurumsal kimlik tasarımı oluşturmanın önemi bu bağlamda açıkça gözükmektedir.

kurumsal-kimlik

kurumsal-kimlik

Her marka, tasarımcıların logolar, web siteleri, reklamlar ve daha fazlasını oluşturmak için kanallayabilecekleri benzersiz bir kurumsal kimlik tasarımına sahip olmalıdır. Küçük bir çabayla, bu kurumsal kimlik müşterilerinizi bilgilendiren, meşgul eden ve ikna eden görsel bir deneyime çevrilebilir.

Coca Cola veya Apple gibi büyük markaları düşünün – genellikle logolarını görmeden veya etiketlerini okumadan önce reklam veya pazarlama girişimlerini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, bu şirketlerin görsel tonlarını belirleyen ve tüketicilerin anında bağlantı kurmasını sağlayan güçlü bir markaya sahip olmalarıdır.

 

Kurumsal kimliğin ikincil unsurları

İkincil öğeler; zarflar, klasörler, defterler, kalemler, Tişörtler, araba grafikleri, afişler, torbalar, çantalar, çıkartmalar vs.’dir. Kurumsal kimlik geliştirmede, bir stil oluşturmak ve ona bağlı kalmak çok önemlidir. İyi oluşturulumuş bir ekip, size kaliteli kurumsal kimlik oluşturmak için deneyim ve becerilerini kullanır. Bu tür malzemelerle işiniz piyasada tanınacak ve müşterileriniz üzerinde iyi bir izlenim bırakacaktır. Kurumsal Kimlik tasarımı oluşturmanın keyfini yaşamak size kalacaktır.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımını Sabitleme

Kurumsal kimlik tasarımınız , markanızın iyi tanınması ve şirketinizin çok rekabetçi bir pazarda gelişebilmesi için dikkate alınması ve üzerinde çalışılması gereken önemli bir faktördür. Şöhretiniz, sahip olduğunuz tek şeydir, bu yüzden iyi bir ekip oluşturun ve kurumsal kimlik tasarımınızı geliştirmenize yardımcı olmasına izin verin. İşletmenizin potansiyel müşterilerinizi memnun etmek için unutulmaz ve donanımlı olması çok önemlidir. Şirketinizin, gurur duyulacak kurumsal kimlik tasarımına sahip olduğundan emin olun böylece başarınız katlanacaktır.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı İle Yükselmek

Markalaşma, tasarım ve pazarlama uzmanlarının ve firmaların şirketlere kim olduklarını belirlemelerinde ve iletişim kurmalarında yardımcı olduğu süreçtir. İnsanların şirketinizle ilgili izlenimlerini oluşturmaya yardımcı olacak mesajlar ve iletişim materyalleri hazırlama süreci – şirketinizin özünde kim olduğunu ifade eden tutarlı bir şekilde uygulanan iletişim geliştirme süreci. Markalaşma nadiren bir varış noktasıdır. Bir şirket geliştikçe ve büyüdükçe gelişen, neredeyse her zaman devam eden bir süreçtir.

About the Author: