Kurumsal Web Tasarım

İyi düşünülmüş stratejik ve hikayesi olan kurumsal web tasarım şirketin değerlerini ve gücünü yansıtır. Ki bu bu siteler hiçbir zaman bir sitemiz olsun mantığı ile yapılmamalıdır. Ve bütün kurumsal web tasarımı sitelerinin temel bir amacı olmaktadır. Bu amacın içeriğini, bulunabilirlik, ergonomi, kaliteli içerik ve google arama optimizasyonları oluşturmaktadır. İnsanlar google aramalarında ortalama ilk 5 siteyi tıklıyor, istediği bilgiye ulaşamazlarsa diğer seçenekleri değerlendiriyorlar. İstedikleri bilgiye ulaşamamalarının ve diger sitelere yönlenmelerinin en büyük nedeni, site içerisinde gezinirken istediklerini bulamama, sitenin zor kullanımı gibi etkenler yer alıyor. Bu nedenle kurumsal web tasarım oluşturulurken mutlaka içeriğin ve ergonomik yapının dinamik ve stratejik olarak hazırlanması gerekir.

web-tasarim

web-tasarim

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalı

Bütün web tarayıcılarında aynı standartda görünmeli
Hızlı çalışmalı
İçeriğin kolay bulunur olması
Sektörünüze ve müşterilerinize uygun renk ve tasarım olmalı
Googlenin sevdiği bir kod dili olmalı

Kurumsal web tasarım çalısmasında bu kriterlerin tek amacı vardır, sizin müsterilerinizle olan iletişimi en etkili hale getirmek. Durum böyle olunca haliyle kurumsal web tasarım kavramı oldukça dikkat istiyor. İşin özünü söylemek gerekirse web tasarım iyi bir içeriğe ve insanlar üzerinde sizinle iletişime geçme istegi doğuracak bir stratejiye sahip olmalıdır.

 

Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Kurumsal web tasarım bir şirketin veya kurumun dijital medyadaki temsilcisidir. Web tasarım çalışmasında sadece kurumsal web tasarım degil, bununla birlikte web uygulamaları, e-bültenler gibi çalışmalarında yol haritası çizilerek bir tutarlılık sağlanmalıdır. Bugün bir ajansa web sitesini yaptırıp daha sonra başka bir ajansa banner veya e bülten gibi çalısmalara yaptırmak kurumsal kimlige zarar verecektir. Bu durum her firma için geçerli olmaya bilir tabiki ama yaptırılmak istenen kurumsal web tasarım ise bu öngörü hafife alınmamalıdır.

Aktüel Adworks olarak işinde gerçekten uzman olan tasarımcılar ve yazılımcılar ile en iyi kurumsal web tasarım çalısmalarını sunuyoruz. Bilindik bir çok marka için kurumsal web tasarım uygulamaları gerçekleştiren ajansımız için kazancın en büyüğü sizlere kattiği değerdir. Son teknoloji uzmanlıkve tecrübe gerektiren yazılımlar ( bilcod ) ve müşterilerimizin kolaylıkla kullana bileceği basit yönetici panelleri olan web siteleri yapmaktayız.

Firmanız hakkında gerekli bilgiyi alan ekibimiz sonrasında sektörünüzü yurt içi ve yurt dışı olarak inceler, rakipleriniz neler yaptığını markalarını nasıl konumlandırdıklarını analiz ederler ve sonrasında onlardan dahi iyi olan bir kurumsal web tasarım ortaya çıkartırlar.

Bir çok sektörde olduğu gibi malesef kurumsal web tasarım daha doğrusu web tasarım mesleğide istismar edilmiğ durumdadır. Liseden yeni mezun olmus biraz kod yazmayı bilen genç arkadaslarımız ne yazıkkı kendilerini profesyonel yazılımcı olarak tanıtıp şirketlere görüşmelere gidiyor ve fiyatları düşük olduğu için işleri alıyorlar. Ama sonuç mağdur olan bir şirket. Kurumsal web tasarım, kurum kimliğinin en önemli ögelerinden biridir. Web tasarımınız ve içeriğinin stratejik yapısı sizlere ciddi anlamda dönüş yaptıra bilir. Kötü bir kurumsal web tasarım ise imajinız zedelemekten ve adres bilginizi vermekten öteye gidemez. Bu nedenle kurumsal web tasarım ajansı seçiminize dikkat etmelisiniz.

About the Author: