Markanıza Özel Kurumsal Web Tasarımı

Kurumsal web tasarım çalışmasının belki yazılım kısmından bile daha önemli olan bölümü tasarımdır. Yazılımı bilgiye dayalıdır, ama tasarım yetenek işidir. İyi bir tasarım müşterilerinizi sitede tutar ve müşteri sitede ne kadar uzun kalırsa sizi o kadar iyi ezberler ve aklında kalırsınız. Yani kısacası bir marka çalışması olur. Fakat kurumsal web tasarımı amatör ellerden çıkma basit bir tasarım olursa sizlerde müşterileriniz gözünden küçük ve güven vermeyen bir firma olursunuz.

web-tasarim

web-tasarim

Kurumsal web tasarımı sizin dijital dünyadaki iş yerinizdir öncelikle bunun farkında olmak gerekir. Bi düşünün 20.000 tl ye açılmiş bir şirketin mimarisi ile 500.000 tl ye açılmiş bir şirketin mimarisi ve müşteri üzerindeki etki aynı olabilirmi. Ama dijital dünyanızdaki kurumsal web tasarımı şirketiniz size bu farkı kapatıyor. Ki yeni nesil kurumsal web tasarımlar işlevsellikle beraber şık olmayıda becerebiliyor. Bundan 5 yıl öncesine kadar işlevsellik olan bir web tasarım şık olamıyordu. Tabiki bu tür kurumsal web tasarımı bilgi, tecrübe ve kreatif yeteneği olan kişilerin ellinden çıkmaktadır.

Size özel bir kurumsal web tasarım ile sizlerde dijital dünyada yerinizi alamalı ve markanızı bilinir kılmalısınız. Bunun için şirketinizi tanıyan ajansımız tasarımdan önce bir alt yapı ve web tasarım mimarisi oluşturur. Ajansmız özellikle kurumsal web tasarım çalışmalarında projelere dahil olmuş ve yönetmiştir. Bu platformda geliştirdiği özel yazlım alt yapıları ile profesyonel admin panelleri oluşturarak kullanıcının sitenin hemen her noktasına müdahale etmesine olanak sağlamaktadır. Kurumsal web tasarımı sadece yapıldiğında sonuçlanmaz, mutlaka revizeleri olmaktadır bunun içinde iletişimi sizinle hiç koparmayacak kurumsal bir reklamajansı ile çalismanız sizi zor durumlarda bırakmayacaktır.

 

Kurumsal Web Tasarım Aşamaları

Kurumsal web tasarımı, e-ticaret veya ürün hizmet siteleri, tüm web sitelerinin yapım süreçleri aynıdır. Sizlerle yapılacak görüşme sonrasında var olan logonuz ve firma renkleriniz referans alınarak bir yol haritası belirlenir. Var olan rekleriniz aynısı olmayada bilir fakat varyosyonları olması gerekir. Sizinle beraber renkleri belirledikten sonra, sitenin ana menülerini, alt menülerini ve içeriğini belirleriz. Sizde var olan görselleri yazıları alır ajans sürecini başlatırız.

Kurumsal web tasarım çalısmasının ajans süreci rakiplerinizi ve sektörün geri kalanını yurtiçi ve yurtdişi araştırmaları yapılır. İçerik ve tasarım yönleri analiz edilir. Sonrasında sitenin tamamının mimarisi oluşturulur, oluşan mimari üzerinden grafik ekibi photoshop çalışması ile tasarımları gerçekleştirir. Sonarasında sizlerle bir toplantı daha düzenlenerek tasarımlar gösterilir uygun bulmadığınız yerler toplantı esnasında düzenlenir. Bundan sonraki süreçte kurumsal web tasarım kodlaması başlar. Oluşturulan bir alt domain üzerinde yapılan kodlamanın size verilen linkinden bütün süreci takip edebilirsiniz. Kurumsal web tasarım bittikten sonra aylık, yıllık ve taleplerinize göre güncellemeler ve modüller eklenir.

 

Yönetici Panelli Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım uygulamalarında en çok tallep edilin modül çoklu dil desteğidir. Kurumsal sitelerde çok rastlanmasada bir çok sitede ürün ekleme çıkarma 2 tercihtir. Her sitede standar olarak içerik yönetim sistemleri istenmektedir. Firmaların tercih ettiği modüller çoğunlukla asağıdakilerdir. Bu modüllerin tüm kontrolü admin paneli ile müşteriye verilir ve istediği bölüme müdahale ederek ekleme ve çıkarma yapabilir. Admin panali için istenilirse bir şifre ve ya kaç kişi için isteniyorsa o kadar şifre oluşturula bilir ve her yöneticinin bazı hakları kısıtlana bilir, yani her bölüme müdahale izni verilmeye bilir.

About the Author: